Katowice: VI Metropolitalne Święto Rodziny

W południe Mszą św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zainaugurowane zostało tegoroczne VI Metropolitalne Święto Rodziny. Odbędzie się ono pod hasłem „Rodzina wiarygodna”.

Jak powiedział ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, święto rodziny organizują osoby odpowiedzialne za kształt państwa i naszego życia społecznego.

 – Trudno się dzisiaj dziwić, że Kościół od razu poparł tę inicjatywę. Zajął takie stanowisko z tego względu, że związek miłości pomiędzy mężczyzną i kobietą został podniesiony do rangi sakramentu małżeństwa, do rangi znaku Bożej miłości dla człowieka – zaznaczył ks. Roman Chromy.

Podczas Metropolitalnego Święta Rodziny po raz kolejny zagoszczą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego polscy wydawcy katoliccy, prezentując swoje książki. Cenną, naukową podbudową naszego świętowania będzie XXII Sympozjum Piekarskie zorganizowane pod hasłem: „Świętowanie niedzieli  jako kwestia społeczno-etyczna”.

Wszystkich sympatyków muzyki chrześcijańskiej nie powinno zabraknąć po południu  30 maja – tj. w Uroczystość Bożego Ciała – w Mysłowicach, na jednym z największych w Polsce koncertów tego typu muzyki. Z kolei 2 czerwca wyruszą „Marsze dla życia i rodziny” organizowane już w ponad stu polskich miastach.

Ważnym wydarzeniem naszego świętowania rodziny, przeżywanego w Roku Wiary, będzie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

Kliknij, aby powiększyć

 

 

RIRM/ Archidiecezja Katowicka

 

drukuj