Katechezy Warszawskie u św. Anny

W czwartek, w kościele akademickim św. Anny rozpoczną się Katechezy Warszawskie. „Zawrotna kariera sumienia” to tytuł pierwszej z sześciu Katechez Warszawskich, których sezon jesienny poświęcony jest sumieniu. 

Cykl katechez zainauguruje dominikanin, o. Michał Mrozek. O sumieniu mówić będą m. in. ks. dr Jan Konarski oraz o. Paweł Krupa.

Katecheza rozpocznie się o 19.30. Pierwsza część to konferencja o. Michała Mrozka. Po niej rozpocznie się interaktywna część „Katecheza+”.

W ramach „Katechezy+” rozmówcy będą pogłębiali temat oraz próbowali odpowiadać na pytania słuchaczy, zarówno tych zgromadzonych w kościele, jak i słuchających transmisji w Radio Plus Warszawa.

Celem Katechez Warszawskich jest pozytywny przekaz wiary i prezentacja nauki Kościoła. Będą wygłaszane w akademickim kościele św. Anny. Mają charakter sezonowy: jesień-wiosna. Sześć tegorocznych jesiennych katechez będzie poświęconych tematowi sumienia.

Katechezy skierowane są przede wszystkim do dorosłych – podkreślił ks. kard. Kazimierz Nycz.

– Dzieci i młodzież mają dostęp do katechezy, studenci uczestniczą w duszpasterstwach akademickich. W praktyce zatem katechezy pozbawieni są ci, którzy bardzo jej potrzebują – to znaczy dorośli. Codzienne życie dostarcza im wielu pytań, wątpliwości i pragnienia pogłębienia własnej wiedzy religijnej i wiary – powiedział ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

deon.pl/RIRM

drukuj