Jubileusz ks. abp. Zimowskiego

Wielki przyjaciel Radia Maryja, zatroskany o chorych i cierpiących ks. abp Zygmunt Zimowski obchodzi 40-lecie święceń kapłańskich. Dziś o godz. 17.00 w kaplicy w Kupieninie w diecezji tarnowskiej, skąd pochodzi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych, zostanie odprawiona Msza św. z okazji jego jubileuszu.

Odnosząc się do swego jubileuszu, ks. abp Zimowski przypomina, że na obrazku prymicyjnym napisał słowa: „Idę, Panie, aby Ci służyć w ubogich i cierpiących”. – Zawsze starałem się wypełniać te słowa – zapewnia jubilat. Dodaje, że zawsze fascynowały go słowa ks. kard. Josepha Ratzingera o kapłaństwie. – Gdyby nie było kapłana, trzeba by było wymyślić kogoś dla drugich, dla dzieci i starszych. I uderzyły mnie słowa, które Benedykt XVI wypowiedział w Roku Kapłaństwa: „Kapłan to człowiek, który podziela troskę Boga o ludzi, by nie zabrakło im Bożych Słów” – mówił ks. abp Zygmunt Zimowski. W samą rocznicę święceń kapłańskich, 27 maja br., w Domu św. Marty ksiądz arcybiskup koncelebrował Mszę św. z Papieżem Franciszkiem.

W centrum pasterskiej troski księdza arcybiskupa są chorzy i cierpiący. – Chorzy potrzebują miłości. Zwracam się do wszystkich, którzy pochylają się nad łóżkiem chorych, zwracam się do lekarzy i pielęgniarek: Swoją służbę spełniajcie z wielką miłością. Chorzy i cierpiący potrzebują bliskości naszych serc – mówił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia do pracowników służby zdrowia podczas radomskich obchodów ku czci św. Łukasza, patrona lekarzy i pielęgniarek. Wyrazem troski o cierpiących i starszych jest ufundowany przez księdza arcybiskupa w jego rodzinnej miejscowości – Kupieninie, Dom Radosnej Starości, który istnieje już od 17 lat.

Ksiądz arcybiskup Zimowski (ur. 7 kwietnia 1949 r.) otrzymał święcenia kapłańskie 27 maja 1973 r. z rąk ks. bp. Jerzego Ablewicza, ordynariusza tarnowskiego. Przez siedem lat – mianowany przez Jana Pawła II – był biskupem radomskim. 18 kwietnia 2009 r. Papież Benedykt XVI mianował ks. bp. Zygmunta Zimowskiego przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, zwalniając go jednocześnie z posługi w Radomiu. Został wówczas także wyniesiony do godności arcybiskupiej. Ksiądz arcybiskup Zimowski nie kryje swej sympatii dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. W jednej ze swoich wypowiedzi zaznaczył: – Jestem wdzięczny, że ludzie chorzy, cierpiący, słuchając Radia Maryja, mogą wiedzieć, co dzieje się w Kościele powszechnym, co dzieje się w Kościele polskim. Jestem wdzięczy również za to, że codziennie z Jasnej Góry możemy przeżywać Apel Jasnogórski. To są wielkie dobra Kościoła i jest to piękna nowa ewangelizacja. Życzę, aby audycje w Radiu Maryja przyczyniały się do nowej ewangelizacji w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

MP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl