Jan Paweł II Patronem Bełchatowa

Jan Paweł II zostanie ogłoszony Patronem Bełchatowa. Uroczystość wpisuje się w obchody Dni Papieskich, które zaplanowano na dziś w tym mieście.

Obchody rozpoczną się w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 12.00. Tam zostaną wprowadzone relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

„Biorąc pod uwagę rangę tego wydarzenia w perspektywie Archidiecezji Łódzkiej, trzeba także zwrócić uwagę na fakt iż nieliczne Miasta w Polsce mogą radować się tak wyjątkowym Patronem” – napisał do redakcji w przesłanym komunikacie, ks. Jarosław Magierski z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie.

Mieszkańcy Bełchatowa, aby uzyskać takiego Patrona podpisali specjalną petycję, pod którą swój podpis złożyło prawie dwa tysiące wiernych. Petycja kierowana była do Stolicy Apostolskiej.

***

Bełchatów, dn. 12.10.2012 r.

                         Rzymskokatolicka Parafia

                                 Narodzenia NMP

                                 ul. Kościuszki 2

                            97 – 400 BEŁCHATÓW

 

Ks. Prałat Janusz Krakowiak  oraz Pan Marek Chrzanowski – Prezydent Miasta Bełchatowa pragną poinformować iż Stolica Apostolska, wsłuchując się w głos Mieszkańców Bełchatowa, ustanowiła błogosławionego Jana Pawła II patronem naszego miasta.

Uroczystości związane z  odczytaniem dekretu papieskiego w tej kwestii odbędą się 21 października 2012 roku (godzina 12.00) w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie, przy ulicy Kościuszki 2. Uroczystościom przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dodatkowym powodem do radości jest także fakt, iż w czasie powyższych uroczystości zostaną do Parafii  wprowadzone Relikwie (pierwszego stopnia)
bł. Jana Pawła II.

Biorąc pod uwagę rangę tych wydarzeń, również  w perspektywie życia  Kościoła w Polsce, w imieniu Ks. Prałata oraz Pana Prezydenta, serdecznie proszę o zaakcentowanie tych wydarzeń na stronach i w serwisach Radia Maryja.

Bardzo zależy nam, aby otoczyć modlitwą to wydarzenie. Prosimy zatem wszystkich Słuchaczy i Przyjaciół Radia Maryja o modlitwę w intencji Miasta Bełchatowa i wszystkich Mieszkańców, abyśmy potrafili realizować duchowy Testament Błogosławionego Papieża.

                                                                  In Christo

                                      W imieniu Organizatorów Ks. Jarosław Magierski

drukuj