II Narodowa Modlitwa za Ojczyznę na Bobolówce w Strachocinie

22 lipca na Bobolówce w Strachocinie odbędzie się II Narodowa Modlitwa za Ojczyznę. Oprócz części modlitewnej przewidziano dwie konferencje. Narodowe spotkanie będzie miało miejsce w związku ze 101. rocznicą wywiezienia przez bolszewików trumny z relikwiami św. Andrzeja Boboli z Połocka do Moskwy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 referatem „Dlaczego św. Andrzej Bobola jest nadzieją dla Polski”, który wygłosi ks. prał. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Następnie kapłan poprowadzi Drogę Krzyżową z relikwiami Świętego przy stacjach na Bobolówce.

Centralnym punktem II Narodowej Modlitwy za Ojczyznę będzie Msza święta sprawowana o godz. 12.45. Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Józef Michalik z archidiecezji przemyskiej.

O godz. 15.10 ks. dr hab. Robert Skrzypczak wygłosi referat „Jak pokochać Kościół w kryzysie”. Po nim nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Zgromadzeni rozważać będą część bolesną różańca w intencji Polski.

Uroczystości w Strachocinie poprzedzi ogólnopolska nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, która rozpocznie się 13 lipca.

Święty Andrzej Bobola żył na przełomie XVI i XVII wieku, w epoce toczących się w Europie wojen religijnych. Od 1642 do 1646 roku prowadził działalność ewangelizacyjną w Pińsku i w Wilnie. Był kaznodzieją w kościele świętego Stanisława oraz misjonarzem Pińszczyzny. Był człowiekiem głębokiej modlitwy, praktykującym ascezę i wyrzeczenia. Jego działalność ewangelizacyjna wzbudzała sprzeciw zarówno wśród prawosławnych, jak i Kozaków, wrogo nastawionych do jezuitów i Polaków. W maju 1657 roku na Janów Poleski, gdzie pracował, napadli Kozacy, którzy dopuścili się rzezi katolików i Żydów. 16 maja roku jezuita został ujęty, poddany wyjątkowo okrutnym torturom i zamordowany przez oddział kozacki.

 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl