fot. https://twitter.com/rzecznikKEPpl

I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych

Na Jasną Górę przybędą dziś uczestnicy I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Myśliwych. Centralnym punktem modlitewnego wydarzenia będzie Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu o godzinie 11.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Sylwester Dziedzic, kapelan krajowy Polskiego Związku Łowieckiego. Patronat medialny nad modlitewnym wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia działalności Polskiego Związku Łowieckiego, które przypadają w 2023 r.

Paweł Lisiak, łowczy krajowy, podkreślił, że myśliwi chcą dziś m.in. zawierzyć Matce Bożej dalsze losy Polskiego Związku Łowieckiego.

– Chcemy podkreślić nasze przywiązanie do tradycji. Warto też pamiętać, że wiele pięknych zwyczajów myśliwskich jest związanych właśnie z obrzędowością religijną. W dzisiejszym świecie potrzeba odwagi, a czasami mocniejszego słowa, aby pokazywać wartości. Chcemy być razem na Jasnej Górze, zjednoczyć się w momencie trudnym dla łowiectwa. Korzystając z możliwości, zamierzamy poprosić Opatrzność, aby nad nami czuwała – powiedział Paweł Lisiak.

W ramach modlitewnego wydarzenia zostanie też odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca I Ogólnopolską Pielgrzymkę Myśliwych na Jasną Górę.

RIRM

drukuj