W polskim Loretto odbył się Anielski Piknik Rodzinny

W Loretto koło Warszawy odbył się Anielski Piknik Rodzinny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TV Trwam, Radio Maryja i „Nasz Dziennik”.

W Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa odbył się w sobotę Anielski Piknik Rodzinny. Przybyłych na niego przywitały siostry Loretanki.

Piknik został zorganizowany z miłości do dzieci – wskazała s. Judyta Zając ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

– Nasz ojciec założyciel, ks. Ignacy Kłopotowski, bardzo kochał dzieci i właśnie to Loretto powstało też z myślą o nich. Piknik Anielski jest taką odpowiedzią na potrzebę naszych serc jako sióstr i na potrzebę integracji dzieci i rodziny, bo jest to też piknik nie tylko anielski, ale i rodzinny – mówiła s. Judyta Zając ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

To wydarzenie, podczas którego akcentowane są chrześcijańskie wartości, jak małżeństwo kobiety i mężczyzny, rodzina oraz ochrona życia poczętego.

Wspólna zabawa, konkursy, warsztaty, a w centrum tego wszystkiego uroczysta Eucharystia na łonie natury. Mszy św. przewodniczył redaktor naczelny miesięcznika „Różaniec”, ks. Szymon Mucha, który przypomniał dzieciom zadanie, jakie powierzyła trójce pastuszków Matka Najświętsza.

– Kochane dzieci, różaniec ma taką siłę, by ochronić, tak jak ten parasol. Ja mogę się przed nim chronić, kiedy biorę do ręki różaniec i modlę się za siebie, ale zobaczcie, ja też kiedy się modlę, mogę ochronić kogoś, bo za niego się pomodlę. Jeżelibyśmy rozłożyli tych parasolek mnóstwo, to stworzy się taki dach, taka ochrona dla całego świata – powiedział ks. Szymon Mucha, redaktor naczelny miesięcznika „Różaniec”. 

Na zakończenie Mszy św. dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami odmówiły dziesiątkę różańca w intencji pokoju na świecie.

TV Trwam News

drukuj