fot.Autorstwa Sławek Skierka - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16562008

Gdańsk: Msza św. w intencji Ojczyzny

W niedzielę o godz. 11.00 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Wierni szczególną modlitwą chcą otoczyć żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Kościół nigdy nie pozostawał obojętny na los Ojczyzny. Dlatego i tym razem, w obliczu kryzysu na wschodniej granicy, wierni chcą otoczyć Polskę modlitwą. Dzieje się tak w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku – zwraca uwagę ks. dr Grzegorz Świst.

– Pragniemy w tej bazylice, gdzie zrodziła się Solidarność, w duchu solidarności dziękować Bogu za dar wolności i niepodległości, aby ci, którzy w mundurach strzegą polskich granic, mieli świadomość, że dziękujemy Bogu za ich służbę – mówi duchowny.

Za odwagę i męstwo – dodaje ksiądz dr Świst. Msza św. jest wyrazem wsparcia dla wszystkich funkcjonariuszy.

– Szczególną intencją będzie podziękowanie wszystkim służbom mundurowym, którzy strzegą naszych granic na wschodzie. To podziękowanie Straży Granicznej, Polskiej Policji i Wojsku Polskiemu – wyjaśnia  ks. dr Grzegorz Świst.

Łączy nas jedna flaga i jeden mundur – podkreśla kapłan.

Msza św. w intencji służb mundurowych odbędzie się w niedzielę. Początek o godz.11.00. Eucharystii przewodniczył będzie proboszcz – ks. Ludwik Kowalski.

 

TV Trwam News

drukuj