fot. PAP/EPA

Francja: Ojciec Święty uczestniczył w „Spotkaniach Śródziemnomorskich”

Papież Franciszek kontynuuje swoją podroż apostolską do Francji. W piątek w Marsylii Ojciec Święty wziął udział w nabożeństwie maryjnym i spotkał się z duchownymi. W sobotę wziął m.in. udział w „Spotkaniach Śródziemnomorskich”.

W swoim pierwszym wystąpieniu Ojciec Święty powiedział, że przybył do tego miasta, dołączając do wielkich świętych, którzy pielgrzymowali do tego miejsca.

W sobotę Biskup Rzymu wziął udział w zakończeniu trzeciej edycji „Spotkań Śródziemnomorskich”, wydarzenia gromadzącego przedstawicieli świata polityki, mieszkańców i reprezentantów religii z całego regionu Morza Śródziemnego.

W swoim przemówieniu Papież skoncentrował się na trzech obrazach związanych z Marsylią: morzem, portem i latarnią morską. Franciszek mówił też o roli regionu Morza Śródziemnego.

– Jesteśmy tutaj, aby docenić wkład Morza Śródziemnego, aby ponownie było ono laboratorium pokoju. Takie jest jego powołanie – bycie miejscem, w którym różne kraje i rzeczywistości spotykają się w oparciu o człowieczeństwo, jakie wszyscy dzielimy, a nie w oparciu ideologie, które przeciwstawiają nas sobie. Tak Morze Śródziemne wyraża myśl, która nie jest jednolita i ideologiczna, lecz wieloaspektowa i zgodna z rzeczywistością; myśl żywotna, otwarta i jednająca; myśl wspólnotowa – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty w sobotę spotkał się jeszcze z prezydentem Francji. Na zakończenie wizyty w Marsylii Biskup Rzymu będzie przewodniczył Mszy św. na Stadionie Olimpijskim.

Poszczególne punkty papieskiej podróży transmitują Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl