fot. PAP/EPA

Ojciec Święty udał się w podróż apostolską do Francji

Ojciec Święty Franciszek udał się dziś z dwudniową wizytą apostolską do Francji. W Marsylii weźmie udział w zakończeniu Spotkań Śródziemnomorskich.

Podczas podróży apostolskiej do Francji Ojciec Święty Franciszek będzie uczestniczył w trzeciej edycji Spotkań Śródziemnomorskich, rozpoczętych 17 września. To wydarzenie gromadzące przedstawicieli świata polityki, mieszkańców i reprezentantów religii z całego regionu Morza Śródziemnego. W niedzielę w Watykanie Papież mówił, że jest to piękna inicjatywa promująca drogi pokoju, współpracy i integracji wokół Mare Nostrum. Ojciec Święty Franciszek wskazał, że zwraca ona szczególną uwagę na zjawisko migracji. Jak podkreślił, temu problemowi należy wspólnie stawić czoła.

Zjawisko migracji stanowi wyzwanie, które nie jest łatwe, ale należy stawić mu czoła razem, ponieważ jest to niezbędne dla przyszłości wszystkich. Będzie ona pomyślna tylko wtedy, gdy będzie budowana na braterstwie, stawiając na pierwszym miejscu godność ludzką i konkretne osoby, zwłaszcza najbardziej potrzebujące – podkreślił Papież.

– Jesteśmy bardzo dumni z wizyty Papieża, ale uważam, że ma to znacznie większe, istotne znaczenie. To w odniesieniu do wszelkich spraw migrantów, w odniesieniu do sposobu, w jaki dzisiaj podchodzi się do tej kwestii. Widzimy, że Papież interesuje się tą problematyką i że ma coś do powiedzenia w tej sprawie – wskazał ks. Bernard, który posługuje w Marsylii.

Sesja końcowa „Spotkań Śródziemnomorskich” z udziałem Papieża odbędzie się w Marsylii w sobotę. Tego dnia Franciszek spotka się też z prezydentem kraju i będzie przewodniczył Mszy św. na Stadionie Olimpijskim. Dziś w planie Ojciec Święty ma modlitwę maryjną z duchowieństwem diecezjalnym i spotkanie z przywódcami religijnymi. Ceremonia powitania przez prezydenta Francji przewidziana jest na godz. 16.15.

Poszczególne punkty papieskiej podróży będą transmitowały Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM/TV Trwam

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl