fot. oblezenie.mezczyzni.net

Męskie Oblężenie Jasnej Góry

Do Częstochowy pielgrzymują dziś mężczyźni. Męskie Oblężenie Jasnej Góry odbywa się w tym roku pod hasłem „Mężczyzna w Kościele”. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. modlitwę, uwielbienie, świadectwa i konferencje.

Centralnym punktem ogólnopolskiej pielgrzymki mężczyzn będzie Msza św. na jasnogórskim szczycie o godz. 18.30.

Marek Liszyński ze wspólnoty Mężczyźni Świętego Józefa wskazuje, że pielgrzymka integruje mężczyzn i mobilizuje do angażowania się w życie Kościoła.

– Mamy kolegów, z którymi bardzo rzadko rozmawiamy o wierze. Raptem okazuje się, że dość często są to osoby mające podobne poglądy, działające w różnych grupach, angażujące się w życie Kościoła. To jest miejsce, gdzie możemy się spotkać i poczuć siłę. Wrażenie tysięcy modlących się mężczyzn umacnia nas i daje siłę do dalszej pracy oraz dalszego zaangażowania się w życie Kościoła – mówi Marek Liszyński.

Pielgrzymka odbywa się w tym roku już po raz siódmy. Jest organizowana przez ruch Mężczyzn Świętego Józefa wspólnie z innymi męskimi stowarzyszeniami i ruchami.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć [tutaj].

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl