W sobotę Męskie Oblężenie na Jasnej Górze

W najbliższą sobotę, 23 września 2023 roku, pod murami Jasnej Góry odbędzie się siódma edycja Męskiego Oblężenia na Jasnej Górze. Hasło przewodnie spotkania to: „Mężczyźni w Kościele”.

Męskie Oblężenie na Jasnej Górze to spotkanie mężczyzn z całej Polski. W tym roku odbędzie się już siódma edycja wydarzenia. Jego uczestnicy wezmą udział w nauczaniach, modlitwach oraz Eucharystii. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. takie kwestie jak „Mężczyzna w Kościele czy męski Kościół?” oraz „W służbie ubogich.

W trakcie spotkania będzie można także wysłuchać świadectw oraz wziąć udział w strefie męskich relacji.

„Zapraszamy każdego mężczyznę, który chce wstać z kanapy” – mówią organizatorzy.

Od niedzieli, 17 września, w wielu polskich miastach organizowane są także Warsztaty przed Oblężeniem. Dziś, 18 września, w Warszawie w parafii św. Klemensa ks. dr Krzysztof Porosło poprowadzi spotkanie, którego tematem przewodnim będzie „Działanie Ducha Świętego w Kościele”. Takie wydarzenia będą miały miejsce jeszcze we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz Częstochowie.

Męskie Oblężenie na Jasnej Górze rozpocznie się 23 września o godz. 10.00. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie https://oblezenie.mezczyzni.net/.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl