fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Męskie Oblężenie Jasnej Góry

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej” – pod tym hasłem po raz piąty do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej przybyli w sobotę mężczyźni z całej Polski.

Męskie Oblężenie Jasnej Góry to wyjątkowa modlitwa mężczyzn z całej Polski. Przybyli, by pokłonić się Królowej Polski i zawierzyć Jej swój los.

– Jestem z wami, żeby uczyć się od was wiary, bo my wszyscy stanowiąc Kościół jesteśmy wspólnotą – nikt nie jest samotną wyspą – mówił Przemysław Janiszewski ze wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

Męskie Oblężenie Jasnej Góry to oprócz świadectw także spotkania, warsztaty i nauczania.

– Odważnie, kreatywnie bądźcie w Kościele – to jest wasz dom – apelował do mężczyzn ks. bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Tematem przewodnim tegorocznego oblężenia była twórcza odwaga.

Męstwo jest darem Ducha Świętego – podkreślał ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

– Chcecie być mężni, to otwierajcie się na przestrzenie, gdzie Duch działa. Otwierajcie się na modlitwę, Eucharystię, sakrament pokuty, otwierajcie się na sakrament małżeństwa, który macie w sobie – wskazywał.

Męskie pielgrzymowanie zostało zwieńczone uroczystą Eucharystią, jasnogórskim ślubowaniem mężczyzn i czasem chwały.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl