fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1563060447086907398/photo/4

Szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa drugi sierpniowy szczyt pielgrzymkowy. Przed tron Maryi dotarli w czwartek pątnicy z Tarnowa. Dziś obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymi ze swoich parafii wyruszyli 17 sierpnia. W sercach gromadzili intencje nie tylko swoje, ale także najbliższych. Zanieśli je przed tron Matki Bożej, dołączając do nich swój trud pielgrzymowania.

Najcięższym momentem był ostatni odcinek, w którym wchodziliśmy na Jasną Górę. Czułem, że niosę ze sobą wszystkie intencje. Było naprawdę ciężko. Słońce nie pomagało – mówi Antoni, uczestnik 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Trud i zmęczenie przemija, gdy uklęknie się przed Cudownym Obrazem Matki  Bożej Częstochowskiej.

Przed obrazem Matki Bożej można było wyznać w paru słowach to, czego by się nie przedstawiło przyjeżdżając tu osobiście – podkreśla Beata, pielgrzym.

Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z ciągłą modlitwą. To rekolekcje przeżywane w drodze. Tutaj można naładować „duchowe akumulatory” na cały rok.

Myślę, że jeżeli Pan Bóg pozwoli, to jeszcze kiedyś spróbuje przejść taką pielgrzymkę – zaznacza Jan, pątnik.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Chrystus jest naszą Paschą”. Pątnicy w drodze próbowali zrozumieć tajemnicę życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, który tak naprawdę zmartwychwstaje w każdym z nas.

Ja też miałam problem ze zrozumieniem tego całego Triduum. Starałam się coraz bardziej to zgłębiać. Kazania i przeżywanie tego po raz kolejny było pomocne do zrozumienia tej wielkiej tajemnicy – wskazuje Dominika, uczestnik 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Zwieńczeniem 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej była uroczysta Msza św. na Jasnej Górze.

TV Trwam News

drukuj