[TYLKO U NAS] A. Lewek o Męskim Oblężeniu Jasnej Góry: Musimy mocno zadbać o mężczyzn, dlatego że silni mężczyźni są kluczem do tego, by nasze rodziny były zdrowe, by nasze parafie funkcjonowały, by nasze społeczeństwo było takie, jak ma być

Męskie Oblężenie Jasnej Góry to inicjatywa męskiego pielgrzymowania do Częstochowy. To jest coś, co w historii istniało, niestety, z czasem gdzieś się zgubiło. Od sześciu lat próbujemy odtworzyć nutkę męskiego pielgrzymowania. Mam przekonanie, że w dzisiejszych czasach musimy mocno zadbać o mężczyzn, dlatego że silni mężczyźni są kluczem do tego, by nasze rodziny były zdrowe, by nasze parafie funkcjonowały, by nasze społeczeństwo było takie, jak ma być – wskazał Andrzej Lewek, prezes Stowarzyszenia św. Józefa, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

24 września po raz szósty odbędzie się Męskie Oblężenie Jasnej Góry. W tym roku hasłem wydarzenia są słowa „Wspólna droga”. Celem męskiego pielgrzymowania jest wzmocnienie mężczyzn, którzy są kluczem społeczeństwa.

Męskie Oblężenie Jasnej Góry to inicjatywa męskiego pielgrzymowania do Częstochowy. To jest coś, co w historii istniało, niestety, z czasem gdzieś się zgubiło. Od sześciu lat próbujemy odtworzyć nutkę męskiego pielgrzymowania. Mam przekonanie, że w dzisiejszych czasach musimy mocno zadbać o mężczyzn, dlatego że silni mężczyźni są kluczem do tego, by nasze rodziny były zdrowe, by nasze parafie funkcjonowały, by nasze społeczeństwo było takie, jak ma być – zaznaczył prezes Stowarzyszenia św. Józefa.

Andrzej Lewek omówił plan wydarzenia.

Oblężenie Jasnej Góry już trwa w przestrzeni wirtualnej, bo zaczęło się w ubiegłą niedzielę. Codziennie o godz. 20.00 mamy warsztat, który jest dostępny online na stronie oblezenie.pl. Kulminacją jest sobota, kiedy przyjeżdżamy na godz. 10.00 do auli ojca Augustyna Kordeckiego na warsztat dla liderów i kapłanów. Od godz. 15.00 do Apelu Jasnogórskiego jesteśmy na błoniach i tam przeżywamy czas różańca, gdzie staniemy razem jako mężczyźni. Potem – aż do Mszy św., która jest zaplanowana na godz. 18.30 – będziemy mieć czas wspólnej modlitwy połączonej z nauczaniami i świadectwami. Eucharystię będzie dla nas celebrował ks. bp Krzysztof Włodarczyk z Bydgoszczy. Po Mszy św. będziemy mieć gościa specjalnego, którym będzie Czesław Lang, producent Tour de Pologne, po tym staniemy wspólnie na modlitwie. O 21.00 łączymy się z Kaplicą Cudownego Obrazu na Apelu Jasnogórskim, który będzie połączony z Jasnogórskimi Ślubami Mężczyzn – powiedział Andrzej Lewek.

Choć Męskie Oblężenie Jasnej Góry to inicjatywa organizowana z myślą o mężczyznach, to jednak w tym roku organizowane jest we współpracy z Pielgrzymką Rodzin i Małżeństw.

– W tym roku płeć nie jest taka jasna, ponieważ weszliśmy we współpracę z Pielgrzymką Rodzin i Małżeństw, która trwa w sobotę i  niedzielę. W związku z tym można przyjechać z żoną. Chociaż myślę sobie, że na samo męskie spotkanie zapraszamy właśnie mężczyzn, a żony w tym czasie również mogą pożytecznie spędzić czas, chociażby modląc się za nas – mówił gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z Andrzejem Lewkiem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl