fot. PAP/Piotr Polak

Opozycja jednak bez wspólnej listy?

Donald Tusk cały czas podnosi pomysł jednej listy opozycji na wyborach. Wypowiedź posła Adriana Zandberga rozwiała wątpliwości – wspólnej listy nie będzie. 

Opozycja chce zrobić wszystko, by w najbliższych wyborach przejąć stery władzy. Jakiś czas temu pojawił się więc pomysł jednej listy, na której miałyby się znaleźć wszystkie opozycyjne ugrupowania. Dziś – jak się okazuje – to już  historia. Żadnej wspólnej listy nie będzie – poinformował w wywiadzie dla „Super Expressu” Adrian Zandberg, poseł Lewicy.

„Żadnej jednej listy, mówiąc obrazowo – od Biedronia do Gowina – nie będzie. Czas to ludziom uczciwe i otwarcie powiedzieć. Najbardziej prawdopodobny wariant będzie wyglądać tak, że z jednej strony będzie lista zjednoczonej lewicy – socjaldemokratów, socjalliberałów i socjalistów, z drugiej strony Platforma Obywatelska, która jak ptaszki śpiewają, chce wystartować sama, no i pewnie jakiś trzeci blok prawicowo-konserwatywno-demokratyczny” – wskazał Adrian Zandberg, poseł Lewicy, w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Poseł Lewicy przekonywał, że taki obrót sprawy również może zagwarantować opozycji zwycięstwo.

„Sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby w Polsce obowiązywała niedemokratyczna ordynacja wyborcza – większościowa pozwalająca tak naprawdę na start dwóch, trzech partii politycznych. Szczęśliwie jednak takiej ordynacji nie mamy. Nasza propozycja jest bardzo prosta – dogadajmy to, co wymaga dogadania” – dodał Adrian Zandberg.

Dopytywany, co ma na myśli, wskazał, że o stworzenie wspólnego komitetu wyborczego do Senatu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl