fot. pixabay.com

Franciszkanie: Dobre słowo odpowiedzią na wulgarność i agresję

Franciszkanie w niedzielę podzielą się dobrym słowem z mieszkańcami różnych miejscowości na Podbeskidziu. O. Bogdan Kocańda wyjaśnił dzisiaj, że jest to odpowiedź na coraz częściej pojawiający się w przestrzeni publicznej język pełen wulgaryzmów i agresji.

Franciszkanin Jan Maria Szewek poinformował, że akcja „Dzień z dobrym słowem” odbędzie się w niedzielę m.in. w Żywcu, Rychwałdzie, Łękawicy, Rycerce, Rajczy, Przybędzy, Milówce, Juszczynie, Korbielowie, Wadowicach, Jawiszowicach, Ćwiklicach, Oświęcimiu, Kętach, Katowicach i Bielsku-Białej.

„W odpowiedzi na coraz częściej pojawiający się w przestrzeni publicznej język pełen wulgaryzmów, agresji, złej opinii, kłamstwa i półprawd, zachęcamy do wspólnej akcji używania zwrotów grzecznościowych z poszanowaniem języka ojczystego oraz dzieleniem się dobrym słowem, które pokrzepia, motywuje, dodaje odwagi i chęci do życia” – wyjaśnił franciszkanin o. Bogdan Kocańda.

Organizatorzy akcji z Fundacji Rodzina w Służbie Człowieka oraz Federacji Wspólnot Poalfowych Chrystusa Sługi w niedzielę będą rozdawali kartki i obrazki z cytatami biblijnymi dzieląc się dobrym słowem zawartym w Piśmie Świętym.

Organizatorzy liczą, że akcja rozszerzy się na cały kraj. Kolejny taki dzień zaplanowali na 12 grudnia 2021 roku.

PAP

drukuj