fot. Nasz Dziennik / Robert Sobkowicz

Dziś kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Dziś w święto Miłosierdzia Bożego Jan Paweł II i Jan XXIII dołączą do grona świętych. Eucharystia, podczas której Ojciec Święty Franciszek będzie kanonizował obu Papieży, rozpocznie się o godzinie 10:00 na Placu św. Piotra w Watykanie. W uroczystości uczestniczyć będzie emerytowany Papież Benedykt XVI. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzą Radia Maryja i TV Trwam.

informacje-kanonizacja

W oczekiwaniu na kanonizację już wczoraj w wielu miejscach – m.in. Rzymie, Warszawie i Krakowie – rozpoczęły się czuwania modlitewne. Po kanonizacji w wielu kościołach odbędą się dziś Msze św. dziękczynne.

Niemal w całej Polsce rozstawione będą telebimy, na których będzie można oglądać uroczystości z placu św. Piotra. W Warszawie telebimy ustawione będą na pl. Piłsudskiego oraz przed Świątynią Opatrzności w Wilanowie. W Gdańsku telebimy zostały rozstawione w Bazylice Mariackiej i kościele pw. św. Jana.

Na antenie Radia Maryja o godzinie 17.00 przewidziane jest specjalne wydanie wiadomości poświęcone kanonizacji dwóch Papieży.

Na antenie TV Trwam pojawi się także wiele innych transmisji oraz programów o polskim Papieżu. Przez cały dzień dzięki naszym korespondentom będziemy mogli zobaczyć jak w wielu miastach Polacy przeżywają kanonizację. Będziemy łączyć się z Zakopanem, Wadowicami, Krakowem, Warszawą, Wrocławiem, Gdańskiem oraz Toruniem.

O tym co dzieje się w Watykanie na bieżąco będą informować nas o. Marian Sojka oraz o. Marcin Krupa. Od godziny 15:00 do 16:00 przeprowadzona będzie transmisja Godziny Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, natomiast o godzinie 18:15 wyemitujemy koncert papieski z okazji kanonizacji Jana Pawła II z katedry świętych Janów w Toruniu. W programie kompozycje Wojciecha Kilara „Exodus” i „Angelus”.

RIRM

drukuj