Duchowa Adopcja w Bolesławcu

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu rozpoczęły się przygotowania do uroczystego podjęcia duchowej adopcji  dziecka poczętego .

Przygotowania do duchowej adopcji dziecka poczętego rozpoczęła wczoraj konferencja. Dziś będzie można skorzystać  z lektury, która promuje tematykę podjętą podczas konferencji. Ostatniego dnia, czyli jutro będzie można wysłuchać świadectwa kobiety, która już dwukrotnie poddała się tragicznej w skutkach tzw. aborcji.

Wśród parafian duchowa adopcja cieszy się zainteresowaniem – mówi ks. Stanisław Kusik , proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

– Co roku od 5 lat kilkadziesiąt osób podejmuje duchową adopcję. To jest ok. 40-50 osób a nawet i 60. Ten rodzaj modlitwa, ale także ofiary cieszy się to zainteresowaniem – zaznacza ks. Stanisław Kusik.

Dodatkowo przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu działa grupa, która regularnie modli się w intencji nienarodzonych dzieci.

– Jest grupa związana z kościołem i oni nie tylko z okazji Zwiastowania Pańskiego, ale także  przynajmniej w pierwszy piątek miesiąca przygotowują adoracje  Najświętszego Sakramentu. Co najmniej raz na kwartał adoracja poświęcona jest duchowej adopcji, dzieciom poczętym i tragedii aborcji – dodaje ks. Stanisław Kusik.

Program poświęcony świętości życia  uwieńczy poniedziałkowa uroczysta Msza św.  podczas której grupa parafian podejmie duchową adopcję dziecka poczętego .

Wypowiedź ks. Stanisława Kusika


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl