Radio Maryja i TV Trwam nośnikami prawdy

Radio Maryja i TV Trwam nie ulegają tzw. poprawności politycznej ale kierują się wymogami prawdy i Kościoła – powiedział ks. bp Ignacy Dec w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Polanicy-Zdroju.

Biskup świdnicki stwierdził, że są to właśnie powody dla których katolicka TV Trwam mimo szerokiego protestu nie otrzymała do tej pory miejsca na cyfrowym multipleksie.

Winniśmy naszą modlitwą, naszym słowem i czynem wspierać te media gdyż służą dziełu ewangelizacji, służą naszemu Kościołowi i narodowi. Nie możemy w tym ubieganiu się być obojętni. Chciejmy być przy tym dziele modlitwą i na inne sposoby, bo to nasza sprawa. Prymas Glemp często powtarzał do kapłanów, biskupów „Res nostra agitur”, po polsku – dzieje się nasza rzecz. To są nasze sprawy, które nie mogą być nam obojętne – akcentował ks. bp Ignacy Dec.

Wczoraj ulicami Świecia przeszedł wczoraj marsz w obronie TV Trwam. Była to już blisko 150. manifestacja przeciwko decyzji KRRiT o nieprzyznaniu katolickiemu nadawcy miejsca na multipleksie cyfrowym. Skandowano hasła: „Dworak się boi, że prawda nas wyzwoli”, czy też „Nie oddamy wam TV Trwam”, śpiewano także pieśni patriotyczne. Podczas marszu odczytano apel ws. przyznania katolickiej stacji miejsca na cyfrowym multipleksie – powiedział Maciej Różycki ze Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Domagaliśmy się udostępnienia TV Trwam wszystkim obywatelom naszego kraju, nie tylko tym posiadającym dekodery specjalne, czyli de facto umieszczenia TV Trwam na naziemnym multipleksie. Symbolicznie umieściliśmy nasze nadzieje, marzenia i prośby za pomocą gołębi wypuszczonych na starym rynku i stamtąd udaliśmy się do kościoła na górce, gdzie zakończyliśmy naszą manifestacje. Uczestniczyło w niej ok. pół tysiąca osób. Na warunki świeckie to nie lada wyczyn – dodał  Maciej Różycki.

Kolejny marsz odbędzie się już 14 kwietnia w Bytowie. Manifestację poprzedzi Eucharystia o godzinie 14.30 sprawowana w kościele św. Katarzyny. Marsze odbędą się także 20 kwietnia w Gorzycach Wielkich i 28 kwietnia w Hrubieszowie. Na 11 maja zaplanowano manifestację w Ostrowie Wielkopolskim.

RIRM

drukuj