Duchowa Adopcja Dziecka

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego podczas Adwentu organizuje akcję modlitewną w intencji dzieci nienarodzonych i narodzonych. W ciągu 23 dni adwentu, każdy kto weźmie udział w modlitwie, spotka się również z dziećmi cierpiącymi na różne wrodzone niepełnosprawności.

Czas akcji nie jest wybrany przypadkowo. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, mówi ojciec Marcin Kowalewski z parafii Niepokalanego Serca NMP w Łodzi.

Termin pięknie współgra z tym czym jest duchowa adopcja. Duchowa Adopcja to modlitwa za dziecko w okresie prenatalnym czyli od poczęcia do narodzenia. Adwent to czas kiedy czekamy na narodzenie Chrystusa czyli kiedy Chrystus jest jakby też w okresie prenatalnym ukryty w łonie swojej mamy – Maryi. To się pięknie ze sobą zgrywa. Maryja oczekuje na Chrystusa. Adwent jest oczekiwaniem świata na Chrystusa, aż Chrystus przyjdzie, aż się narodzi. Okres 9 miesięcy dla każdej kobiety, która jest w stanie błogosławionym jest też adwentem, czasem oczekiwania aż to dziecko już żyjące w świecie pod jej sercem przyjdzie na świat – powiedział ojciec Marcin Kowalewski.

Patronat nad wydarzeniem obejmuje Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jak ważna jest obrona życia poczętego, mówi sekretarz KSD Agnieszka Piwar.

Ochrona życia poczętego jest dla nas priorytetem. Jest dla nas oczywiste, że chcemy wesprzeć taką akcję – powiedziała Agnieszka Piwar.

Włączenie się w akcję adwentową zakłada codzienne zapoznanie się z rozważaniem dotyczącym niepełnosprawności bądź choroby dziecka oraz odmówienie stałej modlitwy. Całość powinna zająć ok. 10 minut dziennie. Modlitwa trwa przez cały Adwent, w tym roku: od 2 do 24 grudnia włącznie.

Wypowiedź o. Marcina Kowalewskiego:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Agnieszki Piwar:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj