Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

4 kwietnia przypadają liturgiczne obchody Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Z tej okazji Bractwo Małych Stópek zachęca do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Fundacja, z myślą o osobach młodych, stworzyła interaktywną aplikację „Adoptuj Życie”.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to zobowiązanie do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca świętego oraz specjalnej modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego dziecka, by przyjęte z miłością mogło urodzić się w kochającej rodzinie. To zaledwie kilka minut w ciągu dnia, które można ofiarować w każdej chwili i miejscu np. w kościele, zaciszu domu, na spacerze, w drodze do szkoły i pracy. Do modlitwy można również dołączyć dobrowolne postanowienie np. post, uczynek miłosierdzia lub wyrzeczenie.

Duchową Adopcję może podjąć każdy dorosły wierzący, a także dzieci, za zgodą i pod nadzorem rodziców lub opiekunów. Dłuższe zaniechanie modlitwy przerywa Duchową Adopcję. Niesie to za sobą konieczność spowiedzi i złożenia ponownego przyrzeczenia.

W tym roku, w celu zachęcenia przede wszystkim osób młodych do podjęcia Duchowej Adopcji, powstała aplikacja „Adoptuj Życie”. Jest to mobilny asystent Duchowej Adopcji, który ma na celu edukację, wspieranie, pomoc w wytrwaniu w modlitwie oraz kształtowanie wrażliwości obrońcy życia. Aplikacja zawiera m.in. tekst codziennej modlitwy, rozważania różańcowe, bogatą wizualizację, pozwalającą obserwować rozwój nienarodzonego dziecka tydzień po tygodniu, echo serca oraz myśli dziecka.

Premiera aplikacji nastąpi 4 kwietnia 2016 r. w Dniu Świętości Życia.

dlazycia.info/RIRM

aplikacjabaner

<center>Kliknij, aby powiększyć

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl