fot. sxc.hu

ROŻ przeciwny ustawie dot. leczenia niepłodności

Ruch Obrony Życia nie zgadza się z ustawą dotyczącą leczenia niepłodności. Swój sprzeciw przedstawili w liście skierowanym do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza. Dyskusje nad projektem mają się zakończyć 18 sierpnia.

W treści ministerialnego projektu ustawy o leczeniu niepłodności znajdziemy opisane techniki leczenia m.in. chirurgiczne oraz diagnozę niepłodności.

Antoni Szymański, prezes Ruchu Obrońców Życia, powiedział że ustawa ta promuje zapłonienie in vitro.

– Ustawa, która mówi o leczeniu niepłodności jest niezgodna z jej treścią dlatego, że ta ustawa nadaje ramy stosowania metody in vitro w Polsce. Metoda in vitro to obejście problemu niepłodności, a nie leczenie. Nie jest rozwiązaniem ani problemu demograficznych, ani problemów indywidualnych na dużą skalę – podkreślił Antoni Szymański.

W opinii obrońców życia niepłodność jest stanem, który wymaga szczególnego wsparcia ze strony państwa. Dostrzeżenie tego problemu jest konieczne szczególnie wobec rosnącego zjawiska niepłodności.

Obrońcy życia alarmują także, że fakt iż Polacy mają mniej dzieci spowodowany jest trudnymi warunkami ekonomicznymi, a nowa ustawa nie rozwiązuje tych problemów.

Według ruchu obrońców życia w ustawie nie ma mowy o nowoczesnej metodzie leczenia jaką jest naprotechnologia.

RIRM

 

drukuj