Drugie spotkanie opłatkowe rodzin smoleńskich

Dziś w kościele oo. Redemptorystów w Warszawie odbędzie się już drugie spotkanie opłatkowe rodzin smoleńskich, które współtworzą Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010.

Spotkanie zainauguruje o godz. 13:00 Msza Św. w intencji wszystkich 96. ofiar katastrofy. Wspólną modlitwę poprzedzi wykonanie przez kompozytora Piotra Wróbla utworu muzycznego „Elegii Smoleńskiej”. Wykona go orkiestra kameralna „Camerata Vistula”.

Takie spotkanie jest potrzebne, możemy podtrzymać się na duchu – mówi dr Zuzanna Kurtyka, wdowa po prezesie IPN,  śp. Januszu Kurtyce.

– Wszyscy bardzo cierpimy po stracie naszych bliskich. To,  że możemy się tym smutkiem podzielić jest dla nas ważne. Zupełnie innym aspektem rzeczywistości jest to, że jesteśmy również obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej i to, że ta Polska jest taka, a nie inna, że nas upokarza, że musimy się jej wstydzić – to nas bardzo boli – powiedziała dr Zuzanna Kurtyka.

Senator Beata Gosiewska – wdowa po śp. wicepremierze Przemysławie Gosiewskim podkreśla, że dla rodzin w tych trudnych chwilach, liczonych już w latach ważne jest, aby być razem.

– Chcemy modlić się za naszych bliskich, ale również za to, aby starczyło nam i naszym bliskim siły w dążeniu do prawdy. Jest to takie spotkanie noworoczno – opłatkowe. Spotykamy się dosyć rzadko, więc wszyscy bardzo pragną tego spotkania, dlatego też serdecznie zapraszamy i słuchaczy Radia Maryja i wszystkich ludzi, którzy chcą przyjść i pomodlić się w tej intencji – powiedziała senator Beata Gosiewska.

 

Wypowiedź dr Zuzanny Kurtyki


Pobierz
Pobierz

Wypowiedź senator Beaty Gosiewskiej


Pobierz
Pobierz

RIRM

drukuj