Caritas dla najuboższych

 Ponad 34 tys. ton żywności rozdysponuje Caritas w ramach realizacji programu „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”.  Dziś Caritas Polska rozpoczyna drugi etap realizacji programu. Żywność trafi do ubogich w całej Polsce. Jest on jest największym i najdroższym programem w Polsce.

 

Artykuły spożywcze pochodzące z programu pomocy żywnościowej będą dystrybuowane za pośrednictwem 4500 placówek należących i współpracujących z Caritas. Głównym celem programu jest udzielanie stałej pomocy żywnościowej osobom bezrobotnym, osobom o niskich dochodach, rodzinom ubogim, wielodzietnym i dysfunkcyjnym. Poza tym rodzinom, w których znajdują się osoby chore i  niepełnosprawne, które znajdują się  pod opieką 42 Caritas diecezjalnych.

 

W 2012 roku Caritas otrzymała 17 rodzajów artykułów spożywczych w tym 4 z grupy artykułów mleczarskich, których dystrybucja trwa od marca 2012 roku. Pozostała część to 13 artykułów z grupy artykułów zbożowych, cukrowych, mięsnych oraz olej, które od dziś będą rozdzielane. PEAD jest realizowany w Polsce od 2004 r., czyli od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Caritas Polska jest jedną z czterech organizacji, która w 2012 roku będzie realizowała program, w udziale 33% jego wartości.

WIĘCEJ 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl