Benedykt XVI spotkał się z młodzieżą Taize

W Rzymie Trwa 35 Europejskie Spotkanie Młodych, zorganizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taize. W sobotę  młodzież spotkała się na wspólnej modlitwie z  Ojcem św. Benedyktem XVI.

W słowie skierowanym do zebranych na placu Św. Piotra, Ojciec Św. wyraził swoje wsparcie dla pielgrzymki zaufania przez ziemię, której etapem jest spotkanie w Rzymie.

– To już czwarte spotkanie europejskie organizowane w Rzymie. Z tej okazji chciałem powtórzyć słowa, które mój poprzednik błogosławiony Jan Paweł II skierował do młodzieży podczas waszego trzeciego spotkania. Papież czuje się głęboko zaangażowany wraz z wami w te pielgrzymkę zaufania na ziemi. Ja również jestem powołany, żeby być pielgrzymem zaufanie w imię krwi Chrystusa – powiedział Benedykt XVI.

Papież skierował swoje słowo również w języku Polskim. „Drodzy młodzi przyjaciele, Chrystus nie odciąga was od świata. On was posyła tam, gdzie przygasa światło, abyście je nieśli innym”- mówił Ojciec Św.

– Tak, jesteście powołani, abyście byli małymi kagankami dla tych, którzy was otaczają. Dzięki waszej trosce o bardziej równomierny podział dóbr ziemskich, dzięki waszemu zaangażowaniu na rzecz sprawiedliwości i nowej solidarności między ludźmi, pomożecie tym, którzy są wokół was, lepiej zrozumieć, że Ewangelia prowadzi nas zarazem ku Bogu i ku innym. Co więcej przez wasza wiarę przyczynicie się do wzrostu nadziei na ziemi – powiedział Ojciec św.

Słowo powitania do Ojca Św. skierował wcześniej brat Alois, przeor Wspólnoty z Taize.

Przypomniał on cele wspólnoty i akcentował, że młodych przybyłych do Rzymu łączy ten sam chrzest i to samo Słowo Boże, więzy silniejsze od podziałów.

– Kochany Ojcze św. dziś realizuje się nowy, kolejny etap naszej pielgrzymki zaufania przez ziemię. Przybyliśmy z całej Europy i ze wszystkich kontynentów. Należymy do różnych wspólnot chrześcijańskich. To co nas łączy jest większe od tego co nas dzieli. Łączy nas jeden chrzest i jedno słowo Boże. Brat Roger zostawił naszej wspólnocie zatroskanie o dzieło głoszenia Ewangelii. W sposób szczególny wśród młodych – powiedział brat Alois, przeor Wspólnoty z Taize.

W Rzymie jest około 40 tys. młodych ludzi z wielu krajów, w tym 12 tyś. Polaków. Do 2 stycznia uczestnicy spotkania będą się modlić w rzymskich bazylikach i w kościołach.

 RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl