Apel księży biskupów o ochronę niepełnosprawnych i chorych dzieci

„Kochaj, nie zabijaj” to apel księży biskupów o ochronę niepełnosprawnych i chorych dzieci, który dziś w Niedzielę Świętej Rodziny zostanie odczytany w Kościołach.

Jest to wyraz poparcia dla obywatelskiej inicjatywy #ZatrzymajAborcję. Projekt eliminujący przesłankę eugeniczną przy tzw. aborcji znajduje się w Sejmie.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu mówi wprost: „nie może być miejsca na zabijanie niepełnosprawnych i chorych dzieci. Księża biskupi przypominają, że do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci wezwani są wszyscy – zarówno wierzący, jak i niewierzący.

Życie człowieka musi być chronione na każdym etapie jego istnienia – to zawsze jest osoba – potwierdza to nauka – podkreślił rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

To nie jest tylko kwestia światopoglądu, czy religii, ale jest to kwestia naukowa. Stwierdza ona jednoznacznie, że życie rozpoczyna się w momencie poczęcia. Księża biskupi apelują: „Pamiętajmy, że zamiast aborcji zawsze istnieje możliwość oddania dziecka do adopcji” – akcentował ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Tzw. przesłanka eugeniczna dopuszczająca zabicie chorego dziecka to jeden z trzech przewidzianych w polskim prawie przypadków pozwalających na tzw. aborcję. To również najczęstsza przyczyna zabijania dziecka poczętego.

W listopadzie do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcje znoszący tę przesłankę. Popierają go polscy księża biskupi, którzy przypominają politykom, że tylko od nich zależy, czy ustawa zostanie przyjęta.

Prezydium KEP w słowie pt. ,,Kochaj, nie zabijaj” wyraźnie podkreśla, że prawo oparte na przesłance eugenicznej, pozwalające zabijać nienarodzone chore dzieci jest głęboko niemoralne.

RIRM

drukuj