Akcja modlitewna: 100 dni dla Syrii

„100 dni dla Syrii” to akcja, która polega na nieustannej modlitwie przez 2 tysiące 400 godzin w intencji prześladowanych i mordowanych chrześcijan. Jej inicjatorami są studenci WSKSiM w Toruniu i fundacja Piękna Polska.

Każda chętna osoba, która skontaktuje się z organizatorami, otrzyma konkretny dzień i godzinę modlitwy, podczas której zobowiązana jest modlić się w intencji chrześcijan w Syrii. Szczegóły akcji oraz zapisy można znaleźć  na stronie www.100dnidlasyrii.pl oraz na profilu 100dnidlaSyrii na Facebooku.

W modlitewną akcje zaangażowali się Maciej Piech i Karolina Piwowarska, studenci WSKSiM.

Zastanawialiśmy się, jak możemy pomóc tym osobom, które tam są bez mieszkania, głodują, chorują i umierają. Pomyśleliśmy, że ważne jest, by mieli oni poczucie, że my tutaj w Polsce, daleko od nich, pamiętamy. Główną ideą akcji jest oczywiście modlitwa za chrześcijan w Syrii, ale obok tego, samo pobudzenie serc i uwrażliwienie na pewne problemy, które mają miejsce właśnie teraz. Może nie tutaj u nas w Polsce, ale w tej chwili. ,,100 dni dla Syrii” jest to akcja, która ma na celu zebranie 2 400 osób, aby modliły się za prześladowanych chrześcijan w Syrii. Każdej osobie, która się zgłosi poprzez stronę www.100dnidlasyrii.pl zostanie wyznaczony jeden dzień i konkretna godzina, w ciągu której może się modlić – powiedzieli studenci Karolina Piwowarska i Maciej Piech.

Trwający już trzy lata konflikt w Syrii pochłonął ponad 300 tysięcy ofiar. 10 procent tej liczby stanowią dzieci. Liczba uchodźców sięga już ponad 3 miliony, a ponad 5 mln zostało przesiedlonych wewnątrz kraju.  Te liczby rosną każdego dnia.

RIRM

drukuj