65 tys. wigilijnych świec trafi do wiernych z parafii w diecezji radomskiej

65 tys. wigilijnych świec przygotował w tym roku Caritas diecezji radomskiej. Od niedzieli będą one do nabycia we wszystkich parafiach. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Jak podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej dyr. radomskiego Caritasu ks. Robert Kowalski, w ostatnich latach świeca Caritasu stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Wigilii w Polsce. Wierni chętnie stawiają ja na wigilijnym stole, obok opłatka i potraw.

„Świece będzie można nabywać od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od 2 grudnia, we wszystkich parafiach diecezji radomskiej” – zapowiedział ks. Robert Kowalski.

Dochód ze sprzedaży świec jest rokrocznie przeznaczany na organizację letniego wypoczynku dla dzieci, dożywianie i na dofinasowanie działalności świetlic socjoterapeutycznych.

Akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” prowadzona jest od 25 lat. Od 19 lat Caritas organizuje ją wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego.

Pomysł „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” zrodził w 1994 r. na zebraniu księży dyrektorów diecezjalnych oddziałów Caritasu. Początkowo akcja nosiła nazwę „Bożonarodzeniowa Świeca Caritas”, a jej symbolem była świeca z napisem Caritas. W 1994 r. postanowiono, że dochód ze sprzedaży świec przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom. Rok później projekt zyskał dzisiejszą oficjalną nazwę – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W ciągu 25 lat w całej Polsce sprzedano ponad 50 mln świec.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl