Fot. Niedziela.TV

50-lecie kapłaństwa ks. bp. Antoniego Długosza

Ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy częstochowski, obchodzi dziś 50-lecie kapłaństwa. Z tej okazji w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze sprawowana była Msza Święta w intencji jubilata, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski podkreślił, że każda rocznica święceń jest okazją do dziękczynienia Bogu za wszystko, co stało się naszym udziałem w wymiarach łaski udzielonej nie tylko osobiście, ale dla innych.

– 50 rocznica jest wyjątkowym darem, aby uwielbiać Boga w Trójcy Świętej Jedynego – Ojca i Syna i Ducha Świętego, za to dzieło kapłańskiej służby, które w nas słabych – jak zaznaczył św. Paweł – znalazło swoją odpowiedź i swoje wzrastanie. Pragniemy więc dzisiaj dziękować Bogu za to wszystko, czego dokonaliście, czcigodni jubilaci, przekazując wiarę i doprowadzając innych do bliskości z Bogiem, w posłudze Ewangelii i Sakramentów św. oraz budowaniu wspólnoty Kościoła – powiedział ks. abp Wacław Depo.

W kaplicy różańcowej odbyła się premiera filmu pt. „Servire”, czyli „Służyć”, poświęconego życiu i działalności księdza biskupa.

Ks. bp Antoni Długosz jest znany szczególnie dzieciom, m.in. z przeznaczonych dla nich programów telewizyjnych oraz ze spotkań Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Także jutro, na Jasnej Górze, podczas 17. Ogólnopolskiej Pielgrzymki PKRD, ks. bp Antoni Długosz będzie przewodniczył Mszy św. W programie spotkania pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” zaplanowano też m.in. koncert jubilata.

Transmisja rozpocznie się jutro o godz. 12.30 w Radiu Maryja i Tv Trwam.

RIRM

drukuj