375. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

„Duszpasterstwo dla małżeństw i rodzin, także tych rozpadających się” – to główny temat rozpoczętego dziś w Warszawie 375. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. W dwudniowym spotkaniu biorą udział przedstawiciele episkopatów z 13 krajów.

Zebranie Plenarne KEP ma rozpoczęło się przed południem w Sekretariacie Episkopatu z udziałem gości z zagranicy. Zaplanowano przemówienia przedstawicieli Konferencji Episkopatu Albanii, Francji, Kuby oraz Łotwy. W spotkaniu będą uczestniczyć również przedstawiciele episkopatów z Białorusi, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Skandynawii, Ukrainy oraz Węgier. Pierwszego dnia w obradach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio.

– Podczas tego zebrania plenarnego księża biskupi w sposób szczególny będą rozważali treści zawarte w „Amoris Laetitia” Ojca św. Franciszka. Będzie to też okazja, żeby podziękować Ojcu Świętemu za ten bardzo ważny dokument dla całego Kościoła. Drugim momentem związanym również z papieżem Franciszkiem będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce – poinformował ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Dziękczynna Eucharystia w intencji Ojca św. Franciszka w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową, rozpocznie się o godz. 16.30 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Ma być ona silnym znakiem łączności KEP z następcą św. Piotra.

W drugim dniu spotkania księża biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich.

Podczas obrad ks. biskupów zostaną poruszone też sprawy dotyczące obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się jutro około godz. 16.00. Po obradach wydany zostanie komunikat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl