32. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

Na Jasną Górę wyrusza dziś 32. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. W tym roku towarzyszą jej słowa „Maryjo prowadź nas drogą nawrócenia”. W programie modlitewnego spotkania znalazły się m.in. konferencja, droga krzyżowa, apel oraz czuwanie przed Jasnogórskim obrazem.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie uroczysta suma sprawowana w niedzielę. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Krajowy duszpasterz kolejarzy ks. Eugeniusz Zarębiński mówi, że ta pielgrzymka jest okazją, by modlić się za ludzi, od których zależą losy ojczyzny i polskich kolei.

– Jest to okazja, aby wypraszać Boże światło i Boże moce dla tych, którzy będą rządzić w najbliższym czasie naszą Ojczyzną, służyć narodowi  i wypraszać potrzebne łaski także dla tych, którzy będą sprawować swoje służebne role na polskiej kolei. Myślimy tutaj przede wszystkim o tym, żeby także nowy rząd, nowy minister infrastruktury i budownictwa mógł jak najlepiej służyć unowocześnieniu naszej polskiej kolei. Chcemy również, żeby ta wielka rodzina kolejarska, która została w ostatnich latach podzielona na wiele spółek, mogła jednak czuć się jedną rodziną – podkreśla ks. Eugeniusz Zarębiński.

Pielgrzymka na Jasną Górę wpisuje się w obchody Święta Patronalnego Kolejarzy, które przypada 25 listopada – we wspomnienie liturgiczne św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

RIRM

drukuj