25-lecie święceń kapłańskich o. Jacka Cydzika CSsR

25 lat kapłaństwa, z czego ponad 20 lat w Radiu Maryja – o. Jacek Cydzik, dyrektor centrali Radia Maryja w Toronto, świętuje swój jubileusz. To droga zostawienia wszystkiego dla Pana Boga – tak o wieloletniej posłudze o. Jacka Cydzika mówił w trakcie homilii dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Swoją posługę kapłańską o. Jacek Cydzik rozpoczynał w parafii św. Józefa w Toruniu. To stamtąd trafił do Radia Maryja.

– Po dwóch latach kapłaństwa, poproszony, żeby przyszedł do Radia Maryja, natychmiast poszedł: to „pójdź za mną” – to realizowanie „pójdź za mną i służ mi” – mówił w homilii o. Tadeusz Rydzyk.

Bo słowa Jezusa: „Pójdź za mną” w życiu o. Jacka Cydzika padały nieraz, także wtedy, gdy musiał zostawić ojczyznę dla posługi w Kanadzie.

– Od 7 lat przebywa w Kanadzie. Dzisiaj swój jubileusz przeżywa tutaj – w tym kościele; kościele, który jest związany mocno z Rodziną Radia Maryja – tłumaczył kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II o. Andrzej Laskosz CSsR.

25-lat kapłaństwa o. Jacka Cydzika to droga konsekwencji, zostawienia wszystkiego dla Boga – mówił w trakcie homilii o. Tadeusz Rydzyk.

– Pan Jezus widział cię i widział każdego kapłana, kiedy w Wieczerniku – tuż przed męką – mówił: „to jest Ciało Moje, to jest Krew Moja, czyńcie to na Moją pamiątkę” – wskazywał dyrektor Radia Maryja

Dlatego – jak mówił sam o. Jacek Cydzik – to Msza św. jest najwspanialszym dziękczynieniem Bogu za 25 lat kapłaństwa.

W posłudze o. Jacka Cydzika szczególną rolę odegrało i wciąż odgrywa Radio Maryja.

– Radio Maryja stało się takim wspaniałym, pięknym darem i narzędziem Pana Boga, żebyśmy mogli głosić wiarę świętą, Jego miłość, miłosierdzie, wszędzie, gdzie się tylko da – mówił o. Cydzik.

Ale też narzędziem, które pozwala trwać przy Chrystusie.

– Życzę ojcu, żeby ojciec trwał całe życie, żeby ta miłość, która zachwyciła ojca, ona się coraz bardziej rozpalała – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk.

W trakcie Mszy św. na 25 lat kapłaństwa o. Jacka Cydzika o. Tadeusz Rydzyk pobłogosławił figurę Matki Bożej, figurę przywiezioną przez niemieckich pielgrzymów z Fatimy.

– Ta statua. Otrzymaliśmy ją od grupy od pana Güntera Schneider spod Schweinfurtu – wskazał o. Tadeusz Rydzyk.

Msza św. była okazją do dziękczynieniu Bogu nie tylko za posługę o. Jacka Cydzika, ale też wszystkich redemptorystów. Dziś Kościół świętuje Uroczystość Najświętszego Odkupiciela; uroczystość tytularną Zgromadzenia Redemptorystów, która przypada zawsze w trzecią niedzielę lipca.


GALERIA
fot. Katarzyna Cegielska


TV Trwam News/RIRM

drukuj