fot. facebook.pl

23. Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

W Warszawie już po raz 23. odbywają się Targi Wydawców Katolickich. Ponad 160 wystawców będzie do niedzieli prezentowało swoją ofertę wydawniczą. Ponadto wydarzenie jest okazją do spotkań z autorami książek.

W uroczystej gali otwierającej Targi wzięli udział m.in. przedstawiciele Episkopatu Polski, a okolicznościowe listy wystosowali prezydent Andrzej Duda oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Ksiądz kardynał Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji do Spraw Edukacji Katolickiej podkreślił, że jest to inicjatywa promocyjna, która służy ubogaceniu kultury i budowania dobra.

– Przez 16 lat byłem prefektem Kongregacji do Spraw Edukacji Katolickiej dotyczącej uczelni katolickich różnych stopni na całym świecie. Zdaje sobie sprawę w związku z tym, z tego jak bardzo ważnym narzędziem kształcenia i równocześnie wychowania, budowania człowieka, osobowości – nie wystarczy tylko kształcenie, trzeba formować osobowości – jest książka. Jak ona jest narzędziem kształcenia, wychowania w każdej uczelni, jakżeż wartościowym owocem zwłaszcza na poziomie uniwersyteckim –   zaznaczył ksiądz kardynał Zenon Grocholewski.

Jutro odbędzie się gala wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2017. Podczas trwania targów w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie wyświetlane będą także filmy dokumentalne o tematyce religijnej.

RIRM

drukuj