1991 Polska

Częstochowa, 14-15 sierpnia 1991 r.

Otrzymaliście Ducha przybrania za synów (Rz 8, 15)


W Częstochowie Papież przekazuje młodym orędzie Chrystusa, w którym nie ma miejsca na podziały. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Wszyscy jesteśmy braćmi. Młodzi Wschodu i Zachodu. Nie ma barier między ludźmi. Łączy nas synowska przynależność do tego samego Ojca. Nie tak wiele wcześniej doświadczyliśmy upadku muru berlińskiego. Zaprosiłeś nas na drogi twojej młodości, abyśmy mogli uczestniczyć w bólach i radościach twojej Ojczyzny. Po raz pierwszy spotkaliśmy tam młodych ze Wschodu. Także oni po raz pierwszy mogli spotkać się z nami. Nie zapomnimy nigdy oblicza Czarnej Madonny i śpiewu „Abba Ojcze”. Dla nas największym odkryciem tamtych czasów stało się zrozumienie sensu braterstwa i wolności w Chrystusie.

MS

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl