Żywy Różaniec otoczył Jasną Górę

Członkowie tej wspólnoty modlitewnej spotkali się w naszym narodowym sanktuarium.  Paulina Żaroko założycielka „Żywego Różańca” pragnęła aby różaniec stał się modlitwą wszystkich.  Dziś jest on jedną z najpopularniejszych form modlitwy.

Członkowie „Żywego Różańca” na Jasną Górę przyjechali za całej Polski. Mszy św. na wałach przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Józef Zawitkowski. Zachęcał pielgrzymów do wytrwania przy tej modlitwie i gorliwego jej odmawiania.

Modlitwę różańcową propagują w parafiach kapłani, propaguje też dzięki nowoczesnej technice Radio Maryja podobnie jak siostry loretanki, które za przykładem swego założyciela błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego wydają miesięcznik „Różaniec”.

Członkowie „Żywego Różańca” włączyli się dziś w Wielką Nowennę Fatimską, Jest ona  przygotowaniem do 100-lecia objawień w Fatimie. Razem z Ojcem św. Franciszkiem będą również łączyć się w jutrzejszej wspólnej modlitwie:

Jednym z zadań „Żywego Różańca” jest włączanie się w modlitwę w intencjach wskazanych przez Kościół. Według szacunków „Żywy Różaniec” liczy w Polsce co najmniej 2 miliony członków.

 

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl