fot. episkopat.pl

Życzenia przewodniczącego KEP ks. abp. S. Gądeckiego z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzenia wiernym składa przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

Dzielmy się nadzieją, którą przynosi zmartwychwstały Chrystus – tymi słowami zwraca się do nas ks. abp Stanisław Gądecki. Obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie upamiętniające Misterium paschalne Chrystusa. To święto szczególnie radosne, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazuje Polakom życzenia zmartwychwstania ducha i umocnienia wiary.

– Życzę, abyśmy czerpali obficie z pokoju, który przynosi Zbawiciel, a który koi serce i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość. Pamiętajmy, aby radością, nadzieją i miłością, którą przynosi nam zmartwychwstały Chrystus, dzielić się z innymi. Niech prawda o zmartwychwstaniu zagości w naszych sercach. Błogosławionych Świąt! – mówił ks. abp Stanisław Gądecki.

Życzenia kieruje do nas także sekretarz generalny Episkopatu ks. bp Artur Miziński: „Niech bliskość Zmartwychwstałego Pana otwiera nasze serca i umacnia nas do powstawania każdego dnia ze śmierci do życia, do przezwyciężania lęku przed przyszłością, do budowania jedności, do zawierzania codzienności Jego miłosierdziu”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl