fot. Tomasz Strąg

Zwiększenie roli konserwatystów po przyszłorocznej zmianie władz europarlamentu?

Europoseł Ryszard Czarnecki wskazał, że wspólna deklaracja liderów europejskich partii centro-prawicowych może przełożyć się na zwiększenie roli konserwatystów po przyszłorocznej zmianie władz europarlamentu.

Na początku lipca przedstawiciele kilkunastu partii prawicowych w Unii Europejskiej, w tym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, podpisali dokument, w którym podkreślono m.in., że Unia Europejska potrzebuje głębokiej reformy.

Chodzi o powrót do idei, które legły u jej podstaw, z suwerenną rolą narodów europejskich. W dokumencie wskazano też, że dziś Unia Europejska zamiast chronić Europę, staje się źródłem problemów.

Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę na antenie TV Trwam, że wizja zaprezentowana we wspólnej deklaracji, już wkrótce może mieć praktyczne przełożenie.

– To nastąpiło w pierwszych dniach lipca. Przypomnę, że w połowie stycznia przyszłego roku nastąpi zmiana władz europarlamentu. Będzie nowy przewodniczący, nowe prezydium, nowi szefowie i prezydia komisji, więc deklaracja może być zapowiedzią większej siły ze strony konserwatystów, a także umiejętności tworzenia większej presji – zwrócił uwagę europoseł.

We wrześniu w Warszawie planowana jest konferencja ideowa z udziałem sygnatariuszy deklaracji, która będzie kontynuacją ogłoszonej inicjatywy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl