fot. zdzislawkrasnodebski.eu

Zdzisław Krasnodębski może zastąpić Ryszarda Czarneckiego

Nie milkną echa odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Media spekulują, kto mógłby go zastąpić. W tym kontekście pada nazwisko prof. Zdzisława Krasnodębskiego.

Europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki został w środę odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów „za” przy 196 przeciw i 30 wstrzymujących się.

Jak dowiedziało się Polskie Radio, zastąpić go na tym stanowisku ma prof. Zdzisław Krasnodębski. Krasnodębski to także eurodeputowany PiS, należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Sprawę komentuje poseł Dominik Tarczyński.

– Jest człowiekiem doświadczonym; profesorem, który na pewno dobrze reprezentowałby Polskę w świecie, bo ta funkcja jest związana także z wieloma spotkaniami i dyplomacją na wysokim szczeblu. To frakcja wyznacza, kto będzie wiceprzewodniczącym, a nie dany kraj. Miejmy nadzieję, że Polak zajmie to miejsce. To byłoby dobre dla Polski. Ale wizerunkowo cała sytuacja miała uderzyć w Polskę, a nie w Ryszarda Czarneckiego – mówi Dominik Tarczyński.

Teraz kandydaturę Krasnodębskiego musi zaakceptować cała grupa konserwatystów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość. Konsultacje trwają, jednak wydaje się, że jest to najbardziej prawdopodobna kandydatura.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj