fot. zdzislawkrasnodebski.eu

Z. Krasnodębski: Jestem gotowy kandydować w wyborach do PE

Jestem gotowy kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego – zadeklarował w piątek wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski (PiS). Jak dodał, decyzja w tej sprawie zależy od kierownictwa partii, które będzie ustalało listy.

Zdzisław Krasnodębski został zapytany w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, czy podjął decyzję o ponownym kandydowaniu w wyborach do PE.

„Jestem gotowy kandydować. Starałem się dobrze wypełniać tę funkcję (…) Natomiast to nie zależy od mojej decyzji, to zależy od decyzji kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, które będzie ustalało listy. Tych list jeszcze nie ma” – powiedział europoseł PiS.

Wiceprzewodniczący PE podkreślił, że „ma swój zawód”, a w polityce jest obecny dlatego, że „chce w niej być”.

„Ja też nie każdą propozycję jestem w stanie zaakceptować” – dodał.

Zdzisław Krasnodębski jest socjologiem i filozofem społecznym oraz profesorem na Uniwersytecie w Bremie w Niemczech. W przeszłości wykładał również na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie w Kassel, Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie i na Uniwersytecie Columbia, a także wygłaszał wykłady gościnne na wielu innych uniwersytetach, w tym w Princeton, Oksfordzie i Cambridge. Funkcję wiceprzewodniczącego PE sprawuje od marca 2018 r. W kierownictwie PE zastąpił Ryszarda Czarneckiego (PiS), którego odwołano w lutym 2018 r.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych.

PAP/RIRM

drukuj