Z. Krasnodębski: W Niemczech trwa kampania nienawiści przeciwko Polsce

Od miesięcy w Niemczech trwa kampania nienawiści wobec Polski. Trudno się dziwić, że doszło do incydentu – ocenia europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Zdzisław Krasnodębski.

W nocy z soboty na niedzielę na teren ambasady RP w Berlinie nieznany sprawca wrzucił kanister z łatwopalną substancją. Nie doszło do pożaru i nikt nie odniósł obrażeń. Policja wszczęła śledztwo.

Według informacji przekazanych przez funkcjonariuszy w kanistrze tkwił nadpalony fragment tkaniny.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski mówi, że trudno się dziwić, iż doszło do takiego incydentu.

– Od miesięcy rozpętana jest w Niemczech kampania nienawiści wobec Polski. Moim zdaniem, w krytyce spraw dziejących się w Polsce przekraczane są wszelkie granice. Dzieje się tak w ostatnim czasie w związku z projekcją filmu „Smoleńsk” i innymi działaniami, które podjął nowy ambasador – krytyka skoncentrowała się na polskiej ambasadzie w Berlinie. W takiej sytuacji atmosfery, która jest atmosferą nienawiści, trudno się dziwić, że może dojść do incydentu – zaznacza Zdzisław Krasnodębski.

Europoseł zaznaczył, że niemieccy dziennikarze powinni zachować umiar i obiektywizm.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl