Nie ma decyzji rządu ws. przyjęcia przez Sopot sierot z Syrii

Rząd nie podjął jeszcze żadnej decyzji w sprawie przyjęcia w Sopocie dziesięciu sierot z Syrii – powiedział Rafał Bochenek. Rzecznik rządu odniósł się do medialnych doniesień w kwestii pisma prezydenta tego miasta Jacka Karnowskiego.

Rafał Bochenek podkreślił, że dokument jest bardzo ogólny, „ma charakter apelu” i „nie zawiera konkretnych danych”. Wezwał prezydenta Sopotu do sprecyzowania swoich oczekiwań.

Rząd polski nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie, żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Pismo, które zostało wystosowane w odpowiedzi na pismo pana prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, było pismem, które wskazywało na obiektywne trudności związane z przeprowadzeniem tego typu działań. To pismo zawiera stwierdzenie pewnego stanu faktycznego, które rzeczywiście istnieje, natomiast to pismo nie zawiera żadnej decyzji, co do działania polskiego rządu w tym zakresie – akcentował rzecznik rządu.

W piątek jedna ze stacji radiowych podała, że polski rząd nie zgodził się, by Sopot przyjął 10 sierot z syryjskiego Aleppo.

Według radiostacji przed świętami władze Sopotu wysłały do premier Beaty Szydło prośbę o zgodę na sprowadzenie dzieci, których rodzice zginęli w Syrii.

Dziś, rzecznik rządu zaprzeczyłby zapadły jakiekolwiek decyzje w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl