Brytyjski minister: znajdziemy rozwiązania zabezpieczające interesy Polaków w Wlk. Brytanii

Doceniamy was, jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć takie rozwiązania, które zabezpieczą waszą przyszłość, gdy wystąpimy z Unii Europejskiej – w ten sposób do Polaków mieszkających w Wlk. Brytanii w rozmowie z PAP zwrócił się brytyjski minister ds. Europy i Ameryk sir Alan Duncan.

Duncan, który składa wizytę w Polsce, wziął w czwartek udział w pierwszym Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim.

Polityk zapewnił, że „Wielka Brytania chce, by relacje polsko-brytyjskie z dobrych stały się znakomite”. Jak powiedział PAP „Forum Belwederskie jest doskonałym narzędziem, by to na dłuższą metę było możliwe”.

„Jestem tutaj i mówię do Polaków w Wielkiej Brytanii: możecie być pewni, że doceniamy was, nie chcemy narażać waszej przyszłości. Jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć takie rozwiązania, które zabezpieczą waszą przyszłość, gdy wystąpimy z Unii Europejskiej” – oświadczył minister.

Jak dodał, na tę kwestię trzeba jednak patrzeć w szerszym kontekście.

„Rozwiążemy ten problem, ale nie możemy tego zrobić jednym ruchem, z dnia na dzień. To musi być część dyskusji” – dodał minister Duncan.

Jak podkreślił, Polska naprawdę liczy się dla Wielkiej Brytanii.

„Kiedy opuścimy Unię Europejską, nie znikniemy, nie wypadniemy z mapy Europy (…). Chcemy patrzeć na cały świat, ale także na tę jego część, gdzie wzrasta rosyjskie zagrożenie. Mamy fantastyczne historyczne i osobiste związki między polską a brytyjską społecznością, które chcemy podtrzymać” – zaznaczył Alan Duncan.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl