fot. TV Trwam News

Straż Graniczna: Ostatniej doby odnotowano prawie 700 prób nielegalnego przekroczenia granicy; zatrzymano 8 imigrantów

W czwartek strażnicy graniczni odnotowali 682 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów – poinformowała Straż Graniczna.

„W czwartek 14.10 na gr. polsko-białoruskiej odnotowano 682 prób jej nielegalnego przekroczenia, zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów. Pozostałym próbom zapobieżono” – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna, dodając, że wszyscy zatrzymani imigranci to obywatele Iraku.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1448897194443018240

Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali wczoraj 11 osób – trzech obywateli Iraku, trzech obywateli Niemiec, dwóch obywateli Ukrainy, obywatela Gruzji, obywatela Białorusi i Polaka.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni.

PAP

drukuj