Polska awansowała w rankingu globalnego wskaźnika innowacyjności

Nasz kraj zajął trzydziestą dziewiątą pozycję pośród stu dwudziestu ośmiu krajów – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Ranking pt. „Globalny indeks innowacyjności 2016” jest publikowany przez Uniwersytet Cornella we współpracy m.in. ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej – specjalistyczną agendą ONZ.

W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem Polska przesunęła się aż o siedem miejsc w górę. Nasz kraj uzyskał ponad 44 punkty na 100 możliwych. Tę pozycję w rankingu Polska zawdzięcza m.in. łatwości zakładania firm, edukacji, pracownikom z zaawansowaną technologicznie wiedzą, czy artykułom naukowym.

Autorzy raportu wykazują słabe i mocne strony gospodarek, kształtujące ogólny poziom innowacyjności. Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśla, że dzięki realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, wskaźniki innowacyjności w naszym kraju będą znacząco rosły. W rankingu globalnym pierwszą pozycję zajęła Szwajcaria, a następnie Szwecja i Wielka Brytania. Stany Zjednoczone znalazły się na czwartym miejscu.

TV Trwam News/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl