Związkowcy z JSW nie będą negocjować z zarządem

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie będą uczestniczyć w rozmowach nt. pakietu rozwiązań oszczędnościowych zaproponowanych przez zarząd. Władze firmy chcą m.in. uzależnić wypłatę nagrody rocznej od wyniku finansowego spółki i obniżyć deputat węglowy.

Związki wzywają zarząd do przestrzegania porozumienia podpisanego w maju 2011 roku przed wejściem spółki na giełdę. Według nich, zapisy tej umowy są łamane.

Jak mówi Sławomir Kozłowski, przewodniczący Solidarności w JSW, rozmowy z władzami trwają już od dawna i wciąż nie przynoszą przełomu w sprawie.

Zarząd, raz, że jest niewiarygodny, bo nie dotrzymuje porozumień, które podpisał, własnych deklaracji (jeśli chodzi o deklaracje przy zakupie kopalni Knurów Szczygłowice). Poza tym, że jest niewiarygodny, jest kompetentny, bo co najmniej 50 proc. tej trudnej sytuacji wynika z błędnych decyzji zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przedstawiliśmy nasze zarzuty, zarząd w żadnym stopniu się do nich nie odniósł i nie chce się do nich odnieść. Stwierdziliśmy, że ze względu na to, że ten zarząd według nas jest niekompetentny, a dla pracowników niewiarygodny, uważamy, iż z takim niewiarygodnym partnerem nie możemy podpisywać porozumień powiedział Sławomir Kozłowski.

W październiku związkowcy zorganizowali w kopalniach referendum ws. odwołania władz spółki. „Za” było blisko 99 proc. głosujących. Dyrekcja odpowiedziała jednak, że referendum było nielegalne i nie może mieć wpływu na skład zarządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl