Rząd powoła nowego pełnomocnika

W ciągu kilku tygodni rząd ma powołać sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przygotowano w tej sprawie rozporządzenie – informują media.

Powodem powołania pełnomocnika jest wyjście naprzeciw rekomendacjom Banku Światowego oraz Najwyższej Izby Kontroli. Instytucje wskazały, że w Polsce brakuje wiodącej instytucji odpowiedzialnej za koordynację  dot. bezpieczeństwa drogowego.

Sprzeciwu wobec bezzasadnego powołania nowego pełnomocnika rządu nie ukrywa poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury.

– Zawsze minister transportu jest osobą najbardziej odpowiedzialną, stojącą na pierwszym planie wszelakich działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to nie do pomyślenia. W raporcie NIK-u czytamy, że należy powołać jedną instytucję odpowiedzialną za koordynację wszystkich prac, ale przecież nie wskazano na odpowiedniego ministra. To przecież kompetencje tego ministra zostają niezmienne i one wpisują się w kompetencje, w które zamierza się wyposażyć sekretarza stanu, pełnomocnika do spraw związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To jakieś abstrakcyjne działanie pani premier Kopacz – mówił Andrzej Adamczyk.

Do kompetencji nowego pełnomocnika należałoby m.in. „spinanie”  decyzji drogowej dyrekcji, MSW, policji i Inspektoratu Transportu Drogowego – podały media.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl