Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Finlandią oraz Ukrainą i związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Jedynie południowo-zachodnia oraz południa część kontynentu znajdować się będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem niżów. W ciągu dnia z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będą kolejno fronty atmosferyczne: najpierw ciepły, a potem chłodny, które związane będą z ośrodkiem niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego. Napływać będzie coraz cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu, na wschodzie i północnym kraju wschodzie deszcz ze śniegiem. Na krańcach południowo zachodnich opady deszczu chwilami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W górach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu.

Temp. maks. od 2, 5 st. na wschodzie Polski do 11 st. na zachodzie i do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 60 km/h), z kierunków zachodnich. Porywy wiatru od 55 km/h na wschodzie do 80 km/h w centrum kraju, na wybrzeżu do 90 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 120 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Na północy i północnym wschodzie oraz w terenach podgórskich deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu, w górach opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach do 8 cm.

Temp. min. od -1 do 3 st., miejscami w dolinach górskich -3 st. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), zachodni. Porywy wiatru od 70 do 80 km/h, na wybrzeżu do 110 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 120 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 1 do 4 st. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru od 65 do 80 km/h, na wybrzeżu do 100 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 100 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu. Temp. maks. 9 st. Wiatr umiarkowany, po południu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu.

Temp. min. 1 st. Wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl