Związkowcy z całej Europy protestują w Brukseli

Dziesiątki tysięcy związkowców z całej Europy demonstrują w Brukseli w proteście przeciwko unijnej polityce zaciskania pasa.

Manifestację zorganizowała Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. Uczestnicy manifestacji protestują przeciwko programom oszczędnościowym i dumpingowi socjalnemu. Wyrażają także poparcie dla Europy socjalnej.

– Wskazujemy na chorą wręcz politykę unijną, która w dobie kryzysu polega przede wszystkim na cięciach i oszczędnościach, na zamrożeniu inwestycji w dobrą gospodarkę. Skutkuje to tym, że tak ograniczana, tak schładzana gospodarka niszczy rynek pracy. Tak jak w Polsce mamy ogromny problem z umowami śmieciowymi, tak i w Europie staje się to coraz większym problemem. Jest bardzo duży problem z bezrobociem, szczególnie wśród młodzieży. To także jest polska przypadłość. To, na co zwracamy uwagę w Polsce, staje się też powoli coraz większym problemem, coraz większą chorobą Unii Europejskiej – mówił Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”.

Marek Lewandowski dodał, że protestujący chcą, aby społeczeństwo głosując na swoich kandydatów do Europarlamentu zwracało uwagę na tych, którzy nie będą dławić unijnej gospodarki.

 

RIRM

drukuj