Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=828122

ZUS dokonał pierwszych wypłat tzw. trzynastek dla emerytów

ZUS przesłał już pierwsze wypłaty tzw. trzynastek na konta. Trzynastki trafiają już do seniorów razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dodatkowe roczne świadczenia pieniężne blisko 9 mln Polaków.

Rządowe świadczenie w postaci trzynastej emerytury  to 1200 złotych brutto, czyli 981 zł „na rękę”.

Zakład prowadzi wypłaty zgodnie z planem – zapewniła  Iwona Kowalska – Matis, regionalny rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego.

– Jutro, czyli 1 kwietnia, na kontach seniorów pojawią się pierwsze trzynastki. Na Dolnym Śląsku dostanie je prawie 700 tys. osób. Oczywiście nikt nie musi w tym zakresie nic robić, gdyż są to wypłaty z automatu. Nie składamy wniosków. Każdy, kto otrzymuje od nas emeryturę lub rentę, otrzyma także trzynastkę – podkreśliła Iwona Kowalska – Matis.

Warto przypomnieć, że o pieniądze z kwietniowego dodatku nie muszą się martwić osoby z długami. Trzynastki nie podlegają zajęciom komorniczym, nawet jeśli trafią na konto bankowe.

Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne będzie mieć specjalny opis, dzięki czemu będzie je łatwo rozpoznać w przelewach i nie zostanie zajęte przez komornika.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl